Wiadomości

Tucholska policja podsumowała rok pracy

Data publikacji 17.01.2018

Mniej zdarzeń kryminalnych i wysoki poziom wykrywalności przestępstw to wyniki pracy tucholskich policjantów, omówione na rocznej odprawie w miejscowej komendzie policji. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak.

W poniedziałek (15.01.2018r.) w tucholskiej komendzie odbyła się roczna odprawa, podczas której Komendant Powiatowy Policji nadkom. Wiesław Gapa omówił stan bezpieczeństwa powiatu i podsumował wyniki pracy policjantów za 2017 rok. W odprawie uczestniczył  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektor Marcin Woźniak.  Nie mogło tu zabraknąć również przedstawicieli lokalnych władz, wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych, nadleśnictw, podmiotów współpracujących z policją, a przede wszystkim funkcjonariuszy.

Porównując ubiegły rok do roku 2016,można zauważyć, że na terenie powiatu odnotowaliśmy mniej przestępstw. Osiągnięto przy tym wykrywalność na poziomie blisko 80 procent. Na drogach powiatu doszło do 514 kolizji i 15 wypadków drogowych. Mimo, że w 2017 roku odnotowaliśmy więcej zdarzeń drogowych, pocieszający jest fakt, że spadła liczba wypadków oraz  ofiar śmiertelnych. Do trzech głównych przyczyn zdarzeń drogowych zaliczamy: nadmierną prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa oraz niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.  Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli 8225 mandatów karnych, zastosowali 4897 pouczeń.  Funkcjonariusze interweniowali 2994 razy, zaś na gorącym uczynku zatrzymali 117 sprawców przestępstw.

Komendant Gapa podziękował zaproszonym gościom za  współpracę i pomoc udzieloną naszej jednostce w 2017 roku.  Podkreślił jak ważne było finansowe wsparcie samorządów na dodatkowe służby dla policjantów oraz darowizny rzeczowe, które trafiły na ręce policjantów pod koniec ubiegłego roku.

Zaproszeni goście w swoich wypowiedziach wysoko ocenili nasze działania i wzajemną współpracę, jednocześnie życzyli, by w bieżącym roku, współdziałanie samorządów i tucholskiej Policji w kształtowaniu bezpieczeństwa na terenie powiatu, było na równie wysokim poziomie.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Marcin Woźniak podziękował policjantom za dotychczasową, dobrą pracę.  Swoje podziękowania za otrzymaną pomoc wspierającą działania policji skierował także pod adresem zaproszonych gości .

Publikacja: sierż.szt. Bartosz Wiese

Powrót na górę strony