Wiadomości

Policjanci odnaleźli kobietę, która zagubiła się w lesie.

Data publikacji 01.07.2021

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 46-letniej mieszkanki gminy Cekcyn, która poszła do lasu na jagody i zabłądziła. Policjanci w ciągu godziny odnaleźli zaginioną kobietę. 46-latka trafiła pod opiekę rodziny.

Wczoraj (30.06.2021r.) około 22:50 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tucholi otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 46-letniej mieszkanki gminy Cekcyn, która o godzinie 18:00 poszła do lasu na jagody i nie wróciła na noc do domu. Rodzina przez pierwsze godziny próbowała na własną rękę odnaleźć kobietę. Jednak wszelkie działania bliskich nie przynosiły zamierzonego skutku. Telefon zaginionej kobiety nie odpowiadał. Rodzina ostatecznie powiadomiła o zdarzeniu Policję.

Na miejsce zostali skierowani dzielnicowi z Posterunku Policji w Gostycynie. Mł. asp. Artur Przymuszała oraz st. sierż. Tomasz Gac skontaktowali się z rodziną i ustalili rysopis kobiety oraz obszar leśny w jaki mogła się udać. Mundurowi postanowili wytypować i sprawdzić kilka miejsc na wskazanym terenie leśnym. Dzięki ich dobrej znajomości topografii terenu właśnie w jednym z nich, pomimo pory nocnej, odnaleźli siedzącą przy drzewie zaginioną kobietę. 46-latka była przestraszona i wychłodzona. Mundurowi zaopiekowali się nią do czasu przyjazdu rodziny. Odnaleziona kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że będąc w lesie straciła orientacje w terenie i nie mogła odnaleźć drogi do domu. Na dodatek jej telefon rozładował się i nie mogła wezwać pomocy.

Dzięki szybkim oraz odpowiednim działaniom funkcjonariuszy kobieta cała i zdrowa wróciła do domu.


 

  • dzielnicowi przy radiowozie
Powrót na górę strony