Wiadomości

Kierowca, który przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli stracił prawo jazdy

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 23-latkowi, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 78 km/h. Mężczyzna nie zatrzymał się również do policyjnej kontroli. Mundurowi ustalili jego dane i ukarali go wysokimi mandatami.

W piątek (16.06.2023r.) w Kęsowie na ul. Chojnickiej policjanci tucholskiej „drogówki” kontrolowali prędkość poruszających się aut. W pewnym momencie zauważyli jadący z dużą szybkością samochód. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. Laserowy miernik wskazał, że pojazd pędzi w obszarze zabudowanym 128 km/h! Mundurowi nadali kierowcy bmw sygnał do zatrzymania. Pomimo tego kierujący nie zatrzymał się, minął patrol i odjechał. Policjanci zapamiętali numery rejestracyjne samochodu. Dodatkowo urządzenie pomiarowe zarejestrowało poczynania nieodpowiedzialnego kierowcy. Funkcjonariusze ustalili jego personalia i odwiedzili go w domu. 23-latek był zaskoczony wizytą mundurowych, gdyż myślał, że ci go nie odnajdą.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dodatkowo ukarali go mandatami na łączną kwotę 3500 zł. Do jego konta dopisano również 30 pkt karnych.

Apelujemy o odpowiedzialność i rozwagę podczas podróży. Przypominamy również, że przy tak rażących naruszeniach przepisów nie ma taryfy ulgowej.

Pamiętajmy, że stosowanie się do poleceń i sygnałów nadawanych przez policjanta jest bezwzględnym obowiązkiem każdego kierowcy.

Powrót na górę strony