Wiadomości

„Policjant, który mi pomógł” między innymi służy w żnińskim garnizonie

Data publikacji 26.06.2024

Asp. Michał Tylak - policjant z Posterunku Policji w Łabiszynie w powiecie żnińskim został jednym z laureatów ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem plebiscytu jest promocja postaw i umiejętności funkcjonariuszy osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy, a naszemu Koledze szczególnie.

Głównym celem konkursu jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom doznającym przemocy domowej. 

Zgodnie z Regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu mogła dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Termin nadsyłania zgłoszeń upływał z dniem 31 maja 2024 r. Laureatów konkursu (5 osób) wyłoniła komisja, w skład której wchodzili laureaci trzech ostatnich edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbyło się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w nadesłanych formularzach zgłoszeniowych. 

Decyzją Komisji Laureatami XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant, który mi pomógł” zostali:

  • asp. szt. Piotr Krawczewski - st. dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Płocku (woj. mazowieckie); 
  • st. sierż. Tomasz Leśniak - przewodnik psa służbowego z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu (woj. lubuskie);
  • asp. Andrzej Piszczek - st. dzielnicowy z Posterunku Policji w Łobżenicy Komendy Powiatowej Policji w Pile (woj. wielkopolskie);
  • st. sierż. Żaneta Stańczak - dzielnicowy z Posterunku Policji w Tucznie Komendy Powiatowej Policji w Wałczu (woj. zachodniopomorskie);
  • asp. Michał Tylak - policjant z Posterunku Policji w  Łabiszynie, Komendy Powiatowej Policji w  Żninie (woj. kujawsko - pomorskie).

Serdecznie gratulujemy!

(Biuro Prewencji KGP / kc)

Powrót na górę strony