Wiadomości

Policjanci promowali swój zawód

Data publikacji 14.09.2023

Do tucholskiej komendy przybyła młodzież, której policjanci zaprezentowali sprzęt oraz wyposażenie policyjnej jednostki. W ramach spotkania funkcjonariusze przybliżyli specyfikę swojego zawodu i zachęcali do wstąpienia w szeregi formacji.

Do Komendy Powiatowej Policji w Tucholi przybyli uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego „Pomerania” w Chojnicach. Policjanci zapewnili odwiedzającym wiele atrakcji. Funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt, jaki używają podczas codziennych służb. W ramach zwiedzania budynku tucholskiej komendy młodzież z klasy o profilu policyjno - wojskowym miała również możliwość zobaczenia policyjnej celi, pokoju okazań oraz siłowni. Funkcjonariusze opowiedzieli także słuchaczom, jak wygląda służba z ich pupilami. Policyjne psy są wytresowane między innymi do poszukiwań ludzi oraz śladów ludzkich. Ich umiejętności niejednokrotnie pomagały policjantom w codziennej służbie.

Spotkanie było także okazją do zainteresowania uczniów wstąpieniem w szeregi formacji. Policjanci wręczali ulotki, w których znalazły się wszystkie niezbędne wskazówki dla kandydata do służby w Policji. Funkcjonariusze wyświetlali także filmy instruktażowe pokazujące, jak wygląda służba w różnych policyjnych komórkach.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem o czym świadczyły liczne pytania odwiedzających, na które policjanci chętnie odpowiadali.

  • policjant prowadzi zajęcia z uczniami
  • policjant prowadzi zajęcia z uczniami
  • policjant prezentuje służbowego psa
  • policjant prezentuje służbowego psa
  • policjant prowadzi zajęcia z uczniami
  • policjant prowadzi zajęcia z uczniami
Powrót na górę strony