Wiadomości

Policjanci odnaleźli 88-latkę, która zagubiła się w lesie

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 88-letniej mieszkanki województwa śląskiego, która poszła do lasu na grzyby i zabłądziła. Policjanci w ciągu niespełna półtorej godziny od zgłoszenia odnaleźli zaginioną kobietę. 88-latka trafiła pod opiekę rodziny.

Wczoraj (12.09.2023r.) około 20:15 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tucholi otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 88-letniej kobiety, która o godzinie 17:00 poszła do lasu na grzyby w rejonie Śliwic i nie powróciła na noc do miejsca przebywania. Rodzina przez pierwsze godziny próbowała na własną rękę odnaleźć kobietę. Jednak wszelkie działania bliskich nie przynosiły zamierzonego skutku. Zaginiona nie posiadała przy sobie telefonu komórkowego. Rodzina ostatecznie powiadomiła o zdarzeniu Policję.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z Tucholi oraz podległych posterunków. Dzielnicowi z Gostycyna asp. Artur Przymuszała oraz st. sierż. Paweł Spychał ustalili rysopis kobiety oraz obszar w jaki mogła się udać. Mundurowi postanowili wytypować i sprawdzić kilka miejsc na wskazanym terenie leśnym. Dzięki ich dobrej znajomości topografii terenu właśnie w jednym z nich, pomimo pory nocnej, odnaleźli zaginioną kobietę. 88-latka była wymęczona, ale nie wymagała pomocy medycznej. Odnaleziona kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że będąc w lesie straciła orientacje w terenie i nie mogła odnaleźć drogi powrotnej.

Dzięki szybkim oraz odpowiednim działaniom funkcjonariuszy kobieta cała i zdrowa wróciła pod opiekę rodziny.

Powrót na górę strony