Wiadomości

Policjanci otrzymali zestaw ratownictwa medycznego

Data publikacji 10.01.2023

Wójt gminy Śliwice Pan Daniel Kożuch przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji Tucholi mł. insp. Wiesława Gapy bogato wyposażoną torbę medyczną. Zestaw będzie służył policjantom z Posterunku Policji w Śliwicach . Niewątpliwie ułatwi niesienie pierwszej pomocy przedmedycznej.

W czwartek (05.01.2022r.) wójt gminy Śliwice Pan Daniel Kożuch przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi mł. insp. Wiesława Gapy zakupiony przez gminę zestaw ratownictwa medycznego R0. W spotkaniu uczestniczyli także z-ca wójta gminy Śliwice Pani Katarzyna Daszkiewicz, skarbnik gminy Śliwice Pan Andrzej Urbański oraz Kierownik Posterunku Policji w Śliwicach asp. szt. Adam Synakiewicz. Spotkanie było również okazją do podziękowań za dotychczasową współpracę oraz pracę policjantów dbających o poczucie bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności.

Przekazana torba wyposażona jest w uchwyty umożliwiające przenoszenie na ramieniu oraz do trzymania w dłoni. W skład zestawu wchodzi m.in. młotek do wybijania szyb z nożem do cięcia pasów, maska do sztucznego oddychania, kołnierze ortopedyczne, koc termiczny, różnego rodzaju plastry, bandaże, opatrunki oraz wiele rzeczy niezbędnych podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Otrzymana torba, bogato wyposażona w sprzęt pierwszej pomocy trafiła do funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Śliwicach. Podarunek niewątpliwie poprawi komfort w przypadkach niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej.

  • Komendant Powiatowy Policji w Tucholi odbiera zestaw ratownictwa medycznego
  • Torba ratownictwa medycznego RO
  • Torba ratownictwa medycznego RO
Powrót na górę strony