Wiadomości

Przywitajmy Nowy Rok w bezpieczny sposób

Przed nami sylwestrowa noc, podczas której odpalane będą fajerwerki. Pamiętajmy, że w trakcie korzystania z petard musimy zachować szczególną ostrożność i rozsądek. Policjanci radzą jak bezpiecznie obchodzić się ze środkami pirotechnicznymi.

Fajerwerki to nie zabawa, a wyrób pirotechniczny, który przy nieostrożnym użytkowaniu może doprowadzić do poważnych obrażeń ciała, a nawet śmierci. Aby ustrzec się wypadków podczas sylwestrowej zabawy należy pamiętać o kilku zasadach:

- wyroby pirotechniczne należy używać wyłącznie zgodnie z instrukcją,

- nie wolno korzystać z petard w pomieszczeniach zamkniętych, w pobliżu obiektów narażonych na pożar oraz w tłumie,

- fajerwerki należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności, w miejscach, gdzie nie będzie stwarzać to zagrożenia bezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt,

- wyroby pirotechniczne mogą odpalać osoby dorosłe i oczywiście trzeźwe.

Przypominamy również, że środki pirotechniczne kupować mogą tylko osoby dorosłe. Sprzedaż fajerwerków nieletnim jest przestępstwem, za które można trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Nie zapominajmy, że huk petard niepokoi zwierzęta, szczególnie domowe czworonogi, które nieprzyzwyczajone, mocno przezywają ten okres, zdarzają się im nawet ucieczki. Warto więc, mieć na uwadze naszych małych towarzyszy i zadbać o to, by nasi milusińscy nie byli narażeni na dokuczliwe odgłosy wystrzałów.

Zadbajmy wspólnie o to, aby koniec odchodzącego roku i początek Nowego Roku był dla nas wszystkich spokojny i bezpieczny.

Powrót na górę strony