Wiadomości

Świąteczny weekend na drogach powiatu tucholskiego

Data publikacji 27.12.2022

Podczas świąt Bożego Narodzenia policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. W trakcie świątecznego weekendu doszło do kilku zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierowców.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu czas podróży. W tym okresie, na drogach, możemy zaobserwować większe natężenie ruchu. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali tucholscy policjanci. Mundurowi sprawdzali m.in. stan techniczny aut oraz prędkość z jaką poruszają się pojazdy. Funkcjonariusze kontrolowali również stan trzeźwości kierujących. Podczas świątecznego weekendu (23-26.12.22r.), na drogach powiatu tucholskiego, doszło do czterech kolizji. Również w tym czasie dwie osoby kierowały swoimi pojazdami pod wpływem alkoholu.

W sobotę (24.12.22r.) policjanci otrzymali zgłoszenie, że drogą wojewódzką nr 240 w kierunku Tucholi jedzie ciemny peugeot, którego kierowca nie może utrzymać prawidłowego toru jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali wskazane auto w rejonie Bladowa. Silny zapach alkoholu świadczył o tym, że mężczyzna może być pijany. Urządzenie pomiarowe potwierdziło przypuszczenia policjantów. W organizmie 36-latka znajdowało się 2,2 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Z kolei następnego dnia (25.12.2022r.) w rejonie Plaskosza został zatrzymany rowerzysta, który kierował jednośladem mając 1,4 promila alkoholu. W tym przypadku mężczyzna musi liczyć się z wysoką grzywną i sadowym zakazem kierowania rowerami.  

  • policjant weryfikuje uprawnienia kierowcy
  • policjant kontroluje prędkość pojazdów
  • policjant czuwa nad bezpieczeństwem podróżnych
  • policjant kontroluje trzeźwość kierowcy
  • policjant kontroluje prędkość pojazdów

Film Swiateczny_weekend_na_drogach_powiatu_tucholskiego.mp4

Pobierz plik Swiateczny_weekend_na_drogach_powiatu_tucholskiego.mp4 (format mp4 - rozmiar 37.4 MB)

Powrót na górę strony