Wiadomości

Policjanci debatowali z mieszkańcami o parkowaniu

Data publikacji 15.12.2022

Wczoraj (14.12.2022r.) o godz. 12:00 w auli „Książnicy Tucholskiej” odbyła się debata pn. „Nieprawidłowe parkowanie w gminach powiatu tucholskiego, jako jedno z głównych zagrożeń zgłoszonych i potwierdzonych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Mieszkańcy powiatu tucholskiego czynnie w niej uczestniczyli.

Komendant Powiatowy Policji w Tucholi rozpoczął debatę od przywitania uczestników, wśród których nie mogło zabraknąć przedstawicieli lokalnych władz, służb mundurowych, nadleśnictw, podmiotów współpracujących z policją, dyrektorów szkół wraz z uczniami, redaktorów lokalnych mediów oraz mieszkańców naszego powiatu. Następnie mł. insp. Wiesław Gapa omówił cel spotkania i zachęcił do wspólnej dyskusji. Kolejno głos zabrał Starosta Tucholski. Pan Michał Mróz ,po przywitaniu przybyłych mieszkańców i zaproszonych gości, dziękował za zainteresowanie się zagadnieniem, które dotyczy lokalnego społeczeństwa.

Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego st. asp. Paweł Karpus zaprezentował i omówił strukturę tucholskiej policji, aplikację Moja Komenda, program „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a następnie przedstawił temat debaty. W prelekcji zostały obszernie omówione przepisy drogowe dotyczące nieprawidłowego parkowania oraz przypadki ich występowania na terenie powiatu tucholskiego. W trakcie spotkania mieszkańcy zadawali pytania oraz zgłaszali wnioski. Jedna z osób przygotowała również własne zdjęcia poglądowe ukazujące nieprawidłowości w parkowaniu w określonych miejscach naszego powiatu. Postulaty, które zostały zgłoszone przez uczestników debaty zostaną teraz rozdysponowane na poszczególne komórki w celu ich odpowiedniej realizacji. Dodatkowo w połowie przyszłego roku zostanie ponownie przeprowadzona debata, która podsumuje realizację założonych wniosków.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za czynny udział w debacie.

  • Komendant wita gości
  • Starosta wita gości
  • policjant przedstawia temat debaty
  • mieszkaniec zadaje pytania przybyłym gościom
  • Kierownik Zarządu Dróg Wojewódzkich zabiera głos
  • mieszkańcy uczestniczą w debacie
Powrót na górę strony