Wiadomości

Podsumowanie pięciu dni działań związanych z dniem Wszystkich Świętych

Data publikacji 02.11.2022

Od 28 października policjanci prowadzą działania związane z dniem Wszystkich Świętych. Do pierwszego listopada na drogach powiatu tucholskiego doszło łącznie do 6 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali również nietrzeźwego kierowcę.

Od początku działań policjantów można spotkać na głównych ciągach komunikacyjnych oraz drogach dojazdowych do cmentarzy. Dzisiaj (02.11.22r.) ostatni dzień akcji. Głównym zdaniem funkcjonariuszy jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżnym oraz zapewnienie płynności ruchu. Mundurowi zwracają także uwagę na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, przede wszystkim na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Kontrolowany jest także stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami oraz prawidłowe przewożenie pasażerów.

Przez pierwsze pięć dni prowadzonych działań na drogach powiatu tucholskiego doszło do 6 kolizji.  Do jednej z nich doprowadził 26-latek podróżujący quadem. Policjanci wstępnie ustalili, że  mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na drogę. W trakcie czynności mundurowi zweryfikowali stan trzeźwości kierowcy. Urządzenie pomiarowe wskazało, że  w jego organizmie znajduje się 1,3 promila alkoholu. Okazało się również, że 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a czterokołowiec nie jest dopuszczony do ruchu. Z uwagi na to, że mężczyzna podróżował pojazdem bez kasku ochronnego, w wyniku upadku doznał obrażeń, które skutkowały przewiezieniem go do szpitala.

Nieodpowiedzialny kierowca, za swoje poczynania, będzie odpowiadał przed sądem.

  • policjanci patrolują rejon cmentarza
  • policjanci patrolują rejon cmentarza
  • policjant weryfikuje prędkość aut
  • policjanci obserwują ruch uliczny
  • policjant czuwa nad bezpieczeństwem uczestników ruchu
  • policjant czuwa nad bezpieczeństwem uczestników ruchu
Powrót na górę strony