Wiadomości

Przed wyjazdem na groby najbliższych zabezpiecz swój dom

Data publikacji 27.10.2022

W najbliższy weekend wiele osób wyruszy w podróż. W tym szczególnym czasie, kiedy pełni zadumy i refleksji w pośpiechu udajemy się na groby najbliższych, nie możemy zapominać o właściwym zabezpieczeniu pozostawionego mienia. Zróbmy wszystko, aby nie paść ofiarą przestępców.

Podczas najbliższych dni na drogach możemy spodziewać się wzmożonego ruchu. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu. Funkcjonariusze będą ujawniać, a także eliminować nieprawidłowe zachowania kierowców oraz zapewniać płynność ruchu w pobliżu cmentarzy. Mundurowi będą także kierować ruchem oraz służyć radą i pomocą wszystkim tym, którzy będą tego potrzebować.

Funkcjonariusze będą czuwać również nad ładem i porządkiem w rejonie cmentarzy. Już teraz w rejonie nekropolii możemy spotkać patrole piesze, które zapobiegają popełnianiu przestępstw i wykroczeń.

My sami nie możemy jednak zapominać o tym, aby dobrze zabezpieczyć swoje mieszkania i domy przed wybraniem się w podróż. Poinformujmy sąsiadów o potrzebie reagowania na podejrzane sytuacje w okolicy posesji i upewnijmy się, że drzwi i okna są zamknięte, aby uchronić się przed potencjalnym złodziejem.

W pojazdach nie zostawiajmy żadnych wartościowych przedmiotów mogących paść łupem przestępców. Jeśli to możliwe nie zabierajmy ze sobą dużej ilości gotówki, a rzeczy wartościowe chowajmy do wewnętrznych kieszeni kurtek czy płaszczy. Zamieszanie i tłok są okazją dla kieszonkowców, którzy mogą wykorzystać nasze roztargnienie.

  • policjanci pilnują porządku w rejonie cmentarza
  • policjanci pieszo patrolują ulice
  • policjanci pilnują porządku w rejonie cmentarza
Powrót na górę strony